"AKP insanların açlığını kullandı"

PM Üyesi Çetin, Adana İl Başkanı Karalar, Eski Milletvekilleri Yergök ve Sağ, İl Kadın Kolu Başkanı Günay ve bir grup partili çıkarma yaptı…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Zeydan Karalar ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Parti Meclisi Üyesi Soner Çetin, Eski Milletvekilleri M. Ziya Yergök ve Kemal Sağ, İl Kadın Kolu Başkanı Göksu Günay ve yönetim kurulu üyeleriyle Karaisalı’da “Hayır” çalıştı.

CHP Adana İl Başkanı Zeydan Karalar Başkanlığındaki heyet, önce Karaisalı İlçe Başkanlığını ziyaret etti. İlçe Başkanı Sebahattin Karabudak , yönetim kurulu üyeleri, İlçe Kadın Kolu Başkanı, Kadın Kolu Yönetimi ve partililer tarafından karşılanan CHP Adana İl Başkanı Zeydan Karalar, anayasa oylamasında yapacakları “Hayır Kampanyası”nda neler yapacaklarını, neler yapılması gerektiğini anlattı.

Partililere seslenen CHP Adana İl Başkanı Karalar, şunları söyledi:

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanımız olunca partimizin önü açıldı. Çok çalışmalıyız. Halkımıza, bizim iktidarımızda neler yapacağımızı anlatmalıyız. Özellikle emeklilere milli gelirden pay vereceğimizi, bir tek insanın bile yatağa aç girmemesini sağlayacağımızı anlatmalıyız.

AKP, insanların açlığını, yoksulluğunu kullandı. Açlığını suiistimal etti. Hem de fütursuzca suiistimal etmeye devam ediyor, bir yandan da yoksul insan sayısını artırıyor.

Biz, aile sigortası getirerek, ihtiyaç sahibi yurttaşlara insanca yardım edeceğiz. Yoksulların onuru zedelenmeden, onları kimseye deşifre etmeden, maaşlı işçi gibi gidip her ay bankadan maaş almasını sağlayacağız.

Kaynak nerede diyorlar. Recep Tayyip Erdoğan’ın, arkadaşı gazete sahibi olsun diye ödettiği 750 milyar dolar bile emeklilerin sorununu çözer. 1950’den beri partimize dinsizlik yaftası yapıştırmak için ellerinden geleni yaptılar. Elhamdulillah hepimiz Müslümanız. Ayrıca cumhuriyet sayesinde ibadetimizi özgürce yapıyoruz. Halkımıza bunları anlatacağız, 12 Eylül’de AKP’yi sandığa gömeceğiz.”

CHP’lilere hitap eden Parti Meclisi Üyesi Soner Çetin de, Karaisalı’daki CHP canlanmasının Ankara’da bile konuşulduğunu belirterek, “İnanıyorum ki partimiz Karaisalı’da da birinci parti olacaktır” dedi. Soner Çetin, anayasanın neden değiştirilmek istendiğini de anlatarak şunları söyledi:

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu gece gündüz demeden il ve ilçeleri ziyaret ediyor, neden hayır dememiz gerektiğini açıklıyor. Biz de şunları anlatacağız:

Bu anaysa değişikliği en önemli sorunlara çözüm getirmemektedir. İşsize iş, yoksula aç getiriyor mu? Hayır. O zaman bu değişikliğe hayır diyeceğiz.

Bunların amacı devleti bütün kurumlarıyla ele geçirmektir. Ülkeyi parsel parsel satmalarının önünde engel gördükleri yargıyı ele geçirmek için anayasa değişikliğini gündeme getirdiler. Bir de kendilerini Yüce Divan olarak yargılayacak olan Anayasa Mahkemesi’ne kendi yandaşlarını getirmek istiyorlar. Halkımıza bunları anlatmalıyız.”

Karaisalı İlçe binasındaki konuşmaların ardından İlçe Başkanı Sebakattin Karabudak ile birlikte sokağa çıkan CHP’liler, Karaisalı esnafı gezdi. Girdikleri her dükkan ve işyerindeki esnaf ve vatandaşlardan “Anayasa değişikliğine hayır deyin” isteğinde bulunan CHP’lilerin, genellikle “Oyumuz kahverengine olacak. Hayır olacak” yanıtı aldıkları gözlendi. Aşırı sıcağa rağmen bütün esnafı gezen CHP’liler, Karaisalı’dan memnun ayrıldı. CHP Adana İl Başkanı Zeydan Karalar, “Halkımızın Hayır’a ilgisi güzel. Sandıktan AKP anayasasına hayır çıkacağına bugün daha çok inandım” dedi.

 
Kemal SAĞ Facebook Sayfası
Yeni Adana Gazetesi
Merhaba Gazetesi
Radyo Seyhan
Kanal A
Ekspres Gazetesi
Serbes Haber
Adana Haber Net
Adana Haber
Haberler.Com
TBMM
 
 
Online : 14 , Ziyaretçi: 1099985 , Sayfa gösterimi: 8831861Yönetim