Bayındırlık ve İskan Bakanı Sayın Mustafa DEMİR İlimizi Ziyaret Etti

Bayındırlık ve İskan Bakanı Sayın Mustafa DEMİR, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere ilimizi ziyaret etti.

 

İlimize 18 Şubat 2010 günü gelen Bayındırlık ve İskan Bakanı Sayın Mustafa DEMİR, programına Valilik ziyaretiyle başladı.

 

Valilik hizmet binası önünde Vali İlhan ATIŞ, Vali Yardımcıları, Merkez İlçe Kaymakamları ve daire amirleri tarafından karşılanan Bayındırlık ve İskan Bakanı Sayın Mustafa DEMİR, Valilik Ziyaret Defterini imzalayarak, Vali İlhan ATIŞ tarafından ziyaret anısına kendisine hediye edilen Adana yöresine has, el dokuması kilimi kabul etti.

 

Bayındırlık ve İskan Bakanı Sayın Mustafa DEMİR, Valilik ziyaretinin ardından, TÜYAP Adana Fuarcılık A.Ş. tarafından fuar alanında düzenlenen, 4.Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri Fuarı"nın açılışını gerçekleştirdi. Bayındırlık ve İskan Bakanı Sayın Mustafa DEMİR burada stantları tek tek gezerek yetkililerden bilgi aldı.

 

Yine fuar alanı içerisinde, Refleks Gazetesi tarafından düzenlenen, "İşe Yarayan Toplantılar" isimli oturum programına katılan Sayın Bakanımız, burada yapmış olduğu konuşmalarda inşaat sektörünün yeni dönem vizyonunu anlatarak, "Türkiye'de artık vatandaşlarımız Adana'dan Edirne'deki mülkü alıp satabilecek. Oraya gitmeden buranın kayıtlarını kullanarak, araziyi, daireyi, mülkünün satışını buradan yapılacak. Edirne'deki arazinin buradan satışı yapılabilecek. Bakanlar Kurulu'nun görevlendirmesi halinde, yurtdışındaki vatandaşlarımızın mülklerini de bulundukları yerlerden alır satar hale getirmek istiyoruz. Önümüzdeki 2 yıl içersinde bu noktada olacağız" dedi.

 

19 Şubat 2010 günü, programının ikinci gününe Tapu ve Kadastro Müdürlüklerini ziyaretle başlayan Bayındırlık ve İskan Bakanı Sayın Mustafa DEMİR, burada işlemlerini takip eden vatandaşlarımızla sohbet ederek, görüş ve önerileri dinledi.

 

Sayın Bakanımız daha sonra, Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü ve İller Bankası 8.Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek, verilen hizmetlerle ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı.

 

Yapılan ziyaretlerin ardından, Bayındırlık ve İskan Bakanı Sayın Mustafa DEMİR karayoluyla ilimizden ayrıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kemal SAĞ Facebook Sayfası
Yeni Adana Gazetesi
Merhaba Gazetesi
Radyo Seyhan
Kanal A
Ekspres Gazetesi
Serbes Haber
Adana Haber Net
Adana Haber
Haberler.Com
TBMM
 
 
Online : 52 , Ziyaretçi: 1100029 , Sayfa gösterimi: 8831905Yönetim